Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdybych tak mohl(a) změnit svůj život

Kdysi jsem si říkala, že bych změnila všechno a všechny. Jenomže teď vím, že není potřeba. Někteří lidé si ztěžují, nadávají, starají se o druhé, závidí si, a proč? Protože je pro ně asi lepší dívat se jak ostatní žijí, než aby se zamysleli nad tím, že oni mají problém se sebou.

 

Hledají štěstí a přitom když budou chtít, štěstí hledat nemusí. I já jsem si něco takového zažila.  Také jsem si stále na něco ztěžovala,  trápila se a přitom někdy zbytečně.   Ale život nás stále něčemu učí. A tak je dobré se  v životě učit a brát ho jako hru. Každý kdo chce, a může, tak si život změní  pokud se zaměří na sebe.

 

Ovšem pro některé lidi je život náročný, plný životních zkoušek, poučení a uvědomění, zklamání a zranitelnosti. Jsou lidé nemocní a ledaco nemohou změnit, nebo žít jak by chtěli, což je pochopitelné. Myslím si, že každý z nás se dostane na nějaké dno.

 

Proč to tak je? Možná, aby jsme se z něčeho poučily, či si uvědomily, že tudy cesta nevede, anebo  máme hrát. Poznala jsem tři ženy různých povah, ale jedno mají společné. Ony žijí duchovním životem. Ani jedna z nich neuznává nějaké náboženství. Jednoduše mají víru v sebe. 

 

Pro život je víra zřejmě důležitá, a také  s nimi  sdílím stejný názor. Pochopila jsem, že každý člověk má kousek Boha v sobě a k tomu nepotřebuje žádné náboženství. My máme věřit v sebe, mít lásku hlavně k sobě a to všichni.

 

Proto i já jsem se vydala po duchovní cestě a sbírám různé zkušenosti a tím si prožívám životní změny. Byla doba, kdy jsem se změn obávala. Také jsem si říkala kdybych tak mohla změnit život. A najednou to šlo a jde to  stále lépe. Ovšem někdy je to o pochopení, uvědomění si různých situací a to je pro mě někdy těžké.

 

Už delší dobu vnímám slova, které někteří lidé řeknou. Život je hra.  A tak by se člověk neměl obávat  změn a hlavně by si neměl říkat kdybych tak mohl(a) změnit  svůj život. Můžeme si život měnit, pokud chceme a máme příležitost.

Mějte slunce v duši

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář